środa, 11 stycznia 2017

Premiera - "MIMO NASZYCH KŁAMSTW" - Tarryn Fisher


Autor: Tarryn Fisher
Tytuł: MIMO NASZYCH KŁAMSTW
Seria: Love Me with Lies #3
Liczba stron: 320
Data wydania: 11.01.2017
Wydawnictwo: Otwarte

Dwie kobiety - bezwzględne i podłe, a jednocześnie piękne i efektowne. Jeden mężczyzna - teoretycznie dobry i wrażliwy, ale swoją postawą i niezdecydowaniem czyniący mnóstwo szkód. Olivia, Leah i Caleb, trójkąt miłosny, kłujący niczym kolce róż. 

Już dziś premiera ostatniego tomu trylogii autorstwa Tarryn Fisher. Czekałam niecierpliwie, żeby poznać finał tej skomplikowanej, pełnej intryg i kłamstw opowieści. Każdy tom ukazuje nam historię z perspektywy jednego z bohaterów. Tym razem przyszedł czas na wyznania Caleba. Od samego początku tej serii przychodziła mi do głowy myśl, że mimo jego pozornie dobrego serca, to on będzie największym mistyfikatorem i kłamcą tej historii. Czy moje podejrzenia były słuszne? Tego oczywiście nie mogę napisać, gdyż chcę, aby ta recenzja nie zawierała absolutnie żadnych spojlerów. Czytajcie bezpiecznie. 

"Leah ma czerwone włosy, Olivia - czerwoną naturę. Czerwień jest miłością mojego życia." 

Finałowy tom, tak samo jak dwa poprzednie, podzielony jest na rozdziały, które ukazują nam przeszłość, przeplatające się z rozdziałami dotyczącymi teraźniejszości. Dzięki temu możemy sobie uzupełnić luki, które powstały przy czytaniu historii Olivii i Leah. Całość czyta się bardzo szybko. Tarryn Fisher wyszła poza schemat i stworzyła opowieść o nieidealnych, a wręcz toksycznych istotach ludzkich. Przebywając z nimi można się nieźle pokaleczyć psychicznie i są to rany, które pamięta się bardzo długo. Na rynku wydawniczym jest mnóstwo książek, których fabuła opiera się na intrydze, ale tutaj zauważyłam coś innego. Naprawdę nie ma tu dobrych bohaterów, a wszyscy, którzy są, co chwila wyciągają z rękawa kłamstwa i prawdy raniące inne osoby. Są jak przysłowiowy magik wyciągający króliki z kapelusza. 

Love Me With Lies to naprawdę rewelacyjna seria, którą mogę polecić nawet starszym czytelnikom. Moja własna mama lubi tę historię i obie uważamy, że jest to zdecydowanie coś więcej niż książki dla młodych dorosłych. Można powiedzieć, że bohaterom towarzyszymy przez pół życia, a w większości rozdziałów jest to życie ustabilizowane i poważne. Po prostu dorosłe. 

Całość prezentuje się naprawdę dobrze. Okładki są wizualnie spójne, a postaci patrzą na nas tak realnie, jakby chciały przejrzeć nas na wskroś. Jako ciekawostkę dodam, że moim ulubionym tomem jest część druga, czyli opowieść Leah. Zdecydowanie polecam tę emocjonującą serię i jestem bardzo ciekawa co jeszcze wyjdzie z pod pióra Fisher.


CAŁA SERIA:
Mimo moich win / Mimo twoich łez / Mimo naszych kłamstw

22 komentarze:

 1. Jeszcze nie miałam okazji zapoznać się z treścią wcześniejszych tomów tego cyklu, ale mam go w planie. Tym bardziej, że zaciekawiłaś mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To chyba jedyna seria, w której ciężko jest napisać o fabule...by nie napisać :) Mnie również najbardziej podobała się druga część :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogólnie ciężko pisze się recenzje kolejnych tomów jakichkolwiek serii. Trzeba uważać, żeby nie siać spojlerów i żeby nikt nie poczuł się urażony :)

   Usuń
 3. Ja jeszcze nie czytałam pierwszego tomu tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również uważam, że ta historia to coś więcej niż zwykła opowieść dla młodych dorosłych. Emocje są zauważalne dosłownie na każdej stronie, a mocne kreacje bohaterów intrygują swoimi postawami. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie można polecić serię dorosłym czytelnikom :):):)
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 5. Mnie zupełnie nie ciągnie do tych książek 😕

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mogę się doczekać, aż książka wpadnie w moje ręce. :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Kochana namierzaj Margo. Coś czuję, że to bedzie mocna rzecz.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie, nie, nie... Pierwszy tom był dla mnie straszny i po kolejne za nic nie sięgnę...

  OdpowiedzUsuń
 9. Trylogia niezwykle mnie kusi, z tym że powinnam zacząć od pierwszego tomu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Irenka moja wysłała mi - chyba wiesz dlaczego;) Z pewnością liczy, że i mnie się nie spodoba i będę złą, i okrutną - a skoro jej się nie spodobało, wiadomo jak będzie ze mną xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahaha TO FAKT, jesteście jak ogień i woda z Irenką :)

   Usuń
 11. Naczytałam się mnóstwo recenzji tych książek i będę musiała w końcu je przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi naprawdę bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad :)
Staram się odpowiadać na wszystkie Wasze komentarze choćby taką oto uśmiechniętą buźką ";)", która oznacza, że dziękuję za komentarz i poświęcony czas ;)