sobota, 2 lipca 2016

"ROZMOWY Z NIEBEM" - Theresa Cheung

Opierając się na własnych osobistych doświadczeniach i przeżyciach zwykłych ludzi, Theresa Cheung gromadzi kolekcję pocieszających i być może dla niektórych banalnych opowieści o kontaktach ze zmarłymi. Przewodnią myślą tej książki jest to, że świat ducha jest zawsze obecny w naszym życiu. Swoimi historiami Theresa pokazuje, że każdy z nas może rozpocząć swój własny dialog z niebem i oferuje komfort psychiczny dla tych, zmagają się z utratą bliskiej osoby.
Sięgając po "Rozmowy z niebem" miałam wrażenie, że będzie to pozycja o ludziach, którzy doświadczyli śmierci klinicznej, a następnie wrócili do życia. Okazało się, że NIE. Książka Theresy Cheung to zbiór prostych historii, które uświadamiają nam, że niebo naprawdę istnieje, bądź że po śmierci istnieje coś więcej , coś w co do końca nie możemy uwierzyć. Autorka nie jest fanatyczką religii, wręcz przeciwnie. Uważa, że aby rozmawiać z niebem, wcale nie trzeba być osobą pobożną.

Historie prezentowane przez autorkę są krótkie, proste, a niektórzy na pewno uznają je za trywialne i nijakie. Opierają się one na prostym przesłaniu i dostrzeganiu tego co przydarza się nam codziennie, ale w codziennym pędzie nie zwracamy na to uwagi. Może to być niespodziewane pojawienie się śnieżnobiałego piórka wtedy, kiedy pomyślimy o bliskiej nam zmarłej osobie, kształt chmur przybierający dziwne kształty, motyl siadający nam na ramieniu, sny o zmarłych lub niespodziewana życzliwość nieznajomej osoby. 

"Nie do końca wiem, jak to jest z naszą ludzką psychiką, ale czasami mam wrażenie, ze lepiej nam z negatywnymi myślami i zranieniami niż z otwartością na najrozmaitsze niesamowite możliwości, jakie niesie życie."

No właśnie, a gdyby tak otworzyć umysł, skupić się na pozytywach? Często piszecie mi w komentarzach, że wyglądam na osobę, która cieszy się z małych rzeczy. Staram się codziennie znaleźć jakiś powód do radości, odciąć się od problemów i osób toksycznych. Nie jest to łatwe, bo czasy w których żyjemy niosą za sobą mnóstwo trosk i problemów. Nawiązując do powyższego cytatu, na pewno każdy z Was zna taką osobę, która rozwiązując jeden problem w swoim życiu od razu znajduje następny. Trudno więc nie zgodzić się z autorką i nie dojść do konkluzji, że lubimy unieszczęśliwiać się na siłę.

Żeby nie było tak kolorowo... Owszem, w zbiorze znajduje się garstka historii, które są dziwne, niepasujące i nie przemawiają nawet do mnie. Większość jednak przynosi nadzieję i uświadamia nam, że możemy się porozumiewać nie tylko za pomocą słów. Dotyk, dźwięki, piękno, natura, energia - to wszystko pozwala nam otworzyć umysł i znaleźć poszukiwane ukojenie.

Elementem wspólnym wszystkich zebranych historii jest poczucie ufności do czegoś, czego nie jesteśmy w stanie dotknąć ani zobaczyć, ale możemy to poczuć jeśli tylko sobie na to pozwolimy. To miała być bardzo krótka recenzja... Przejdę więc do podsumowania.

"Rozmowy z niebem" to świetna pozycja dla osób, które przeżywają ciężkie chwile, niekoniecznie związane z utratą kogoś bliskiego. Dla ludzi z otwartym sercem i umysłem, którzy nie negują istnienia czegoś więcej niż ziemski żywot. Dla zwyczajnych ludzi, którzy miewają niezwykłe doświadczenia. Autorka pomaga czytelnikom znaleźć swój własny sposób na rozmowę z niebem. Sceptykom, niedowiarkom i wrodzonym pesymistom szukającym dziury w cały stanowczo odradzam - nie znajdziecie tu nic dla siebie.

"A jeśli spałeś? A jeśli śpiąc śniłeś? A jeśli w tym śnie poszedłeś do nieba i zerwałeś tam dziwny i piękny kwiat? A jeśli po przebudzeniu okazało się, że trzymasz ten kwiat w ręku? AchCo wtedy?"

20 komentarzy:

 1. Czasami mam wrażenie, że w większości książek tego typu znajdą się historie, które ni w pięć ni w dziewięć nie pasują. Choć nie wiem, czemu tak się dzieje :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niektóre są za proste, żeby uznać je za cud, raczej zbieg okoliczności. A z drugiej strony ta książka jest właśnie o tym, żeby w takich drobiazgach widzieć więcej:)

   Usuń
 2. Ja też uwazam, że w życiu trzeba cieszyć sie z małych rzeczy, bo to właśnie one budują nasze szczęście. :) Czytałam w podobnym klimacie Pierwszy telefon z nieba Mitcha Alboma i gorąco Ci polecam tę książkę. :) A te historie, o ktorych piszesz chetnie bym poznała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba mieć jakiś punkt zaczepienia:)
   Dzięki Kasiu, zapamiętam tytuł:)

   Usuń
 3. To raczej nie jest książka dla mnie, ale jak czytałam twoją recenzję tej pozycji to od razu pomyślałam, że spodobałaby się ona jednej z bardzo bliskich mi osób ;)
  Kochana, świetny post, jak zawsze i oczywiście czekam na więcej <3

  Pozdrawiam cię z całego serduszka i zapraszam do mnie na 'Pretty Little Liars, Niewiarygodne - Sara Shepard - recenzja' :)
  Tusia z bloga tusiaksiazkiinietylko.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka na pewno będzie fajnym prezentem. Dziękuję i pozdrawiam:)

   Usuń
 4. Ciekawie brzmi, na pewno się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie słyszałam o tej książce, ale sam tytuł od razu mnie zaciekawił. Może kiedyś się skuszę.
  Pozdrawiam :*
  zapoczytalna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka niedawno została wydana, być może jeszcze zdobędzie rozgłos, choć nie jest dla każdego:)

   Usuń
 6. Myśle, że to książka która ma wiele dobrych aspektów i na pewno się na nią skuszę. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli jesteś pozytywną osobą to na pewno Ci się spodoba:)

   Usuń
 7. Lektura może być bardzo ciekawa, tym bardziej, że nie ukrywam, że taka tematyka zawsze mnie intrygowała. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem TROCHĘ niedowiarkiem, ale wierzę w małe cuda:) Buziaki:)

   Usuń
 8. Książka dla otwartych umysłów. To co dla naszych pradziadków było fikcją dla nas jest rzeczywistością. Podobnie jest z ta książką. Trzeba umieć patrzeć sercem a świat będzie wyglądał zupełnie inaczej.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zdecydowanie książka dla mnie! Na pewno się za nią rozejrzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Opis tej książki przywiódł mi na myśl ,,Bóg nigdy nie mruga'' Reginy Brett. A książka ma piękną okładkę, może uda mi się po nią sięgnąć.
  Bardzo podoba mi się Twój blog, będę zaglądać częściej ;)
  Pozdrawiam
  http://papierowenatchnienia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi naprawdę bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad :)
Staram się odpowiadać na wszystkie Wasze komentarze choćby taką oto uśmiechniętą buźką ";)", która oznacza, że dziękuję za komentarz i poświęcony czas ;)