środa, 10 lutego 2016

KSIĄŻKA ROKU 2015!

Największy plebiscyt dla czytelników w Polsce wystartował już 1 lutego. Prawie 3 miliony internautów wybierze Książki Roku 2015. Głosowanie odbędzie się za pośrednictwem lubimyczytać.pl – najpopularniejszego serwisu dla miłośników książek.

O miano Książki Roku będzie ubiegać się blisko 200 dzieł z 63 wydawnictw. Wśród nominowanych znajdują się książki polskich i zagranicznych autorów wydane w minionym roku w Polsce m.in.: Michaela Houellebecqa, Harukiego Murakamiego, Stephena Kinga czy Katarzyny Bondy. Zwycięzców poznamy pod koniec lutego. Aby oddać głos należy wejść na stronę www.ksiazkaroku.pl.

Książka Roku zostanie przyznana w 10 kategoriach, m.in.: literatura piękna, literatura faktu czy kryminał. Na podstawie głosów i ocen użytkowników największego serwisu społecznościowego dla polskich czytelników – lubimyczytać.pl. Organizowany po raz pierwszy plebiscyt, już w chwili startu, jest największym głosowaniem dla czytelników w Polsce.

Do tej pory społeczność portalu wystawiła już milion recenzji i oceniła 11 milionów książek. Codziennie serwis lubimyczytać.pl odwiedza blisko pół miliona osób. Prawie 3 miliony użytkowników miesięcznie tworzy prywatne rankingi najlepszych książek wydawanych w Polsce.

Serwis lubimyczytać.pl udowadnia, że w Polsce istnieje naprawdę duża liczba stałych czytelników. Codziennie dyskutują, komentują aktualności ze świata książki, przeczesują imponującą bazę uzupełniając swoje internetowe biblioteczki, piszą recenzje, śledzą nowości wydawnicze, a przede wszystkim pochłaniają i kupują książki. Teraz po raz pierwszy będą mieli okazję wybrać Książkę Roku.

Bardzo lubię serwis lubimyczytać.pl i korzystam z niego codziennie, więc oczywiście już dawno zagłosowałam na swoich faworytów. Jeżeli śledzicie uważnie moją stronę, to na pewno bez problemu zgadniecie na jakie tytuły oddałam swój głos! Pominęłam jedynie kategorię POWIEŚĆ HISTORYCZNA, ponieważ nie czytuję takich pozycji. A jak tam Wasze głosowanie?

18 komentarzy:

 1. Widziałam ten plebiscyt na LC, ale jeszcze nie oddawałam swoich głosów ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już glosowałam i teraz czekam na wyniki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja już zagłosowałam :). Fajny pomysł z tym plebiscytem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też już głosowała :) chociaż nie na wszystkie kategorie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też zaglądam na LC codziennie. Ja też już zagłosowałam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. My już zagłosowałyśmy! :)

  Buziaczki! ♥
  Zapraszamy do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Już głosowałam, ale wybór był ciężki :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Głosowałam i czekam na wyniki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Głosowałam już! Bardzo fajny pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam konto na LC, ale nie zagłosowałam, bo za mało książek znam z tych, które zostały ujęte w plebiscycie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kilka dni temu zagłosowałam i chyba dwie kategorie pominęłam, bo niczego z nich nie znałam. :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi naprawdę bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad :)
Staram się odpowiadać na wszystkie Wasze komentarze choćby taką oto uśmiechniętą buźką ";)", która oznacza, że dziękuję za komentarz i poświęcony czas ;)