poniedziałek, 5 grudnia 2016

"PORĄB I SPAL. ACTIVITY BOOK. KSIĄŻKA ZAMIAST SIEKIERY" - Lars Mytting, Adam DoughtyTytuł: „Porąb i spal. Książka zamiast siekiery – activity book”
Autor: Lars Mytting
Konsultacje: Hedvig Mytting i Selma Mytting
Ilustracje: Adam Doughty
Liczba stron: 64
Data wydania: 7 listopada 2016 
Wydawnictwo: Smak Słowa | Agora

Niespełna rok po spektakularnym polskim debiucie „Porąb i spal” Lars Mytting idzie za ciosem i wraz z córkami tworzy activity book. Cóż to takiego? Moim zdaniem taki miks wszystkiego, trochę qizów, zagadek, kolorowania, ale także przydatne informacje dotyczące drewna i jego użytkowania. Można zatem stwierdzić, że jest to książka dla całej rodziny i każdy domownik znajdzie w niej coś dla siebie. 


Poniższe zdjęcie przedstawia ilustrowany poradnik łupania drewna - na pewno przyda się Panom. Dodatkowo po wykonanej pracy możemy sobie naszego drwala pokolorować. Na kolejnych kartach istnieje też możliwość ubrania i wyposażenia drwala, a także "drwalki" w odpowiednie akcesoria, ubrania i narzędzia. Figurki kobiety i mężczyzny, jak również wszystkie potrzebne akcesoria wycinamy, a następnie składamy według własnej inwencji twórczej. Zabawa sprawi frajdę większości domowników, a sami przyznacie, że jest to alternatywa dla wszechobecnych smartfonów i innych wynalazków elektronicznych, które codziennie pochłaniają mnóstwo naszego czasu.


"Książka zamiast siekiery" oferuje nam porady użyteczne w codziennym życiu, takie jak poniższa metoda rozpalania ognia. My oczywiście już ją wypróbowaliśmy i wiecie co? Działa świetnie. Oczywiście życie w stylu skandynawskim to nie tylko moda na bycie brodatym drwalem, ale także życie w zgodzie z naturą, przyrodą, ekologią. To także jeden z popularniejszych stylów wnętrzarskich, w związku z czym książka oferuje nam pokolorowanie bajkowego salonu w takim właśnie stylu z ogromną świąteczną choinką. To akurat zadanie dla mnie, jednak nie wykonałam go z prostego powodu, mianowicie wciąż nie mam odpowiednich kredek... 


Nie napiszę, że jest to książka dla każdego, bo tak samo jak "Porąb i spal" jest to pozycja specyficzna. Myślę, że gdybyśmy z mężem nadal mieszkali w blokowiskach, nie zainteresowalibyśmy się twórczością Myttinga i jego życiową filozofią. Własny dom, własny piec, wszechobecne drewno i uwielbienie dla wnętrz w stylu skandynawskim sprawiło, że zostaliśmy fanami autora. Dodatkowo ogromnym plusem powyższej pozycji jest to, że cała rodzina może z niej skorzystać i wykazać się kreatywnością. Jest coś dla Pań, dla Panów oraz dla dzieci w różnym wieku. To sprawia, że książka jest interesującą i godną zainteresowania pozycją. Serdecznie polecam :)

8 komentarzy:

 1. Muszę sobie przejrzeć "Porąb i spal", bo bardzo ciekawi mnie ta książka. A powyższa pozycja też wydaje się fajna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja się nie skusiłam, ale na prezent dla kogoś to fajna alternatywa.

  OdpowiedzUsuń
 3. A mnie coś koncepcja tej książki nie pociąga ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurcze, nigdy nie spotkałam się z taką książką. Naprawdę, bardzo ciekawa, ale raczej nie dla mnie...

  www.carolinelivre.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jestem panem, ale też chętnie się dowiem, jak prawidłowo łupać drewno :) Przed ewentualnym ogniskiem taka wiedza może okazać się przydatna. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Średnio lubię takie rzeczy i jakoś wątpię, żeby mi się informację w tej pozycji zawarte aktualnie miały przydać, więc podziękuje :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie~ Nataliaaa
  http://happy1forever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie zupełnie nieprzydatna, ale jakbym miała swój domek to kupiłabym ją bez dwóch zdań :D

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi naprawdę bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad :)
Staram się odpowiadać na wszystkie Wasze komentarze choćby taką oto uśmiechniętą buźką ";)", która oznacza, że dziękuję za komentarz i poświęcony czas ;)