wtorek, 20 października 2015

ALBO ALBO 2.0 TAG


Bardzo lubię czytać książkowe TAGI, ale rzadko biorę w nich udział. Przez niecałe dwa lata prowadzenia bloga pojawił się tylko jeden tag, związany z Harrym Potterem. Do wzięcia udziału w zabawie namówiła mnie Marta, prowadząca stronę ZACZYTANA DOLINA:) 

1. Wolałbyś na swoim blogu publikować tylko recenzje czy tylko posty okołoksiążkowe?
Uwielbiam czytać na innych blogach zapowiedzi, tagi, posty o serialach, stosiki i podsumowania. Sama również co jakiś czas wrzucam coś luźniejszego, jednak gdybym miała pisać TYLKO o tym, szybko bym się znudziła. Wybieram więc RECENZJE.

2. Wolałbyś zawsze widzieć ekranizację książki najpierw, zanim ją przeczytasz, czy przeczytać książkę i nigdy nie obejrzeć filmu?
Zdecydowanie wolałabym czytać i nie mieć potem możliwości oglądania ekranizacji na podstawie książek. I tak zwykle mnie rozczarowują. Często wizja reżysera tak bardzo odbiega od rzeczywistości, że aż mam ochotę krzyczeć. Czasem nawet ciężko im dobrać odpowiednio aktorów... W książkach mają ciemne włosy, w filmie jasne... To nie na moje nerwy, bo przywiązuję dużą wagę do szczegółów. Poza tym wolę seriale, które co prawda, czasem też są na podstawie książek.

3. Wolałbyś mieć listę wszystkich przeczytanych książek w swoim życiu czy posiadać egzemplarz pierwszej ulubionej książki?
Wolę mieć listę i w związku z tym od 2013 roku prowadzę dokładny rejestr przeczytanych książek na stronie Lubimy Czytać:) Jeśli chodzi o takie starsze egzemplarze to mam ich troszkę po babci, mama też ma swoją kolekcję, więc nie brakuje mi takiego pierwszego egzemplarza.

4. Wolałbyś należeć do klubu książkowego, w którym nie ma osób z blogosfery, i spotykać się w nim regularnie czy spotykać się raz w roku z najlepszym przyjacielem z blogosfery?
No jasne, że z blogowym przyjacielem. Sama radość i ploteczki o książkach z całego roku. Byłoby o czym gadać:)

5. Wolałbyś mieć czas, by przeczytać wszystkie książki, jakie tylko chcesz, czy mieć pieniądze, by kupić wszystkie książki, jakie tylko chcesz?
Pieniądze rzecz nabyta, raz są, raz ich nie ma, a czas... Zawsze go brakuje i chyba nic więcej nie muszę dodawać.

6. Gdyby ekranizowano Twoją ulubioną książkę, wolałbyś mieć kontrolę nad tym, kto będzie w obsadzie, czy nad tym, co znajdzie się w scenariuszu?
Pewnie znając życie to musiałabym mieć nad wszystkim kontrolę :D Jednak to w końcu TAG albo, albo więc muszę coś wybrać. Wybieram więc scenariusz.

7. Wolałbyś mieć ulubioną książkową supermoc czy ulubioną książkową technologię?
Zastanawiam się czy ja znam jakąś książkową technologię? Jakoś tak mam wielką pustkę w głowie... Jeśli chodzi o supermoc, Ruby z "Mrocznych Umysłów" miała ciekawe umiejętności, chętnie bym je "przygarnęła":) Nawet dla mnie przydałoby się oczyszczenie głowy z niektórych wspomnień.

8. Wolałbyś przeczytać niesamowitą książkę ze słabym zakończeniem czy słabą książkę z niesamowitym zakończeniem?
Wolałabym słabą książkę z niesamowitym zakończeniem, bo na pewno poprawiłoby mi to troszkę humor. Uwielbiam dobre, dopracowane zakończenia. Jakiś czas temu czytałam książkę Camilli Lackberg "Pogromca Lwów", która była szalenie dobra, ale miała fatalne zakończenie. Z tego powodu nie chce mi się nawet pisać recenzji tej książki, od sierpnia z tym zwlekam...

9. Wolałbyś nie być w stanie czytać w jadącym pojeździe czy nie być w stanie czytać na leżąco?
W 99% przypadków jestem kierowcą, więc i tak nie mogłabym czytać w trasie. A położyć się wygodnie na poduchach i czytać - RAJ:) 

10. Wolałbyś zapomnieć treść ulubionej książki lub serii, by móc przeczytać ją ponownie po raz pierwszy, czy zapomnieć treść wszystkich kiepskich książek, które przeczytałeś?
Gdybym zapomniała treść wszystkich słabych książek, to nie daj Boże jeszcze bym je przeczytała drugi raz! Koszmar. Za to ulubiona seria kusi. Pewnie bym była szczęśliwa, gdybym mogła przeczytać raz jeszcze Anię z Zielonego Wzgórza i Harrego Pottera, co i tak czynię raz na jakiś czas.

Pytanie bonusowe: wolałbyś żyć w Hogwarcie czy Śródziemiu?
Najlepsze pytanie! Błagam niech ktoś mnie wyśle na tydzień do Hogwartu! Proszę, proszę!:) Marzenia nic nie kosztują:)

Jeśli macie chęć wziąć udział w tagu to serdecznie zachęcam. Śmiało kopiujcie pytania i odpowiadajcie na swoich blogach bądź w komentarzach. Jeszcze raz dziękuję Marcie za nominację - zmusiłaś mnie do napisania czegokolwiek, bo w październiku jest mi naprawdę bardzo ciężko! Dzięki:* 

19 komentarzy:

 1. Hahaha, faktycznie, gdyby zapomnieć treść kiepskich książek, istnieje ryzyko, że przeczytałoby się je jeszcze raz. :D
  Cieszę się, że wzięłaś udział w zabawie. :)
  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam na kolejne Tagi :)
  Faktycznie październik jest takim miesiącem niechcemisiów.
  Buziaki,
  modnaksiazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne pytania, chociaż jak widzę także nieco problematyczne ;) A ostatnie pytanie dosłownie mnie zabiło, z tego powodu, że kocham zarówno HP, jak i Władcę Pierścieni i nie potrafiłabym wybrać, gdzie wolałabym zamieszkać :)
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak chyba wybrałbym Śròdziemie. Bardzo fajny tag ;). Pozdrawiam ;)
  http://czytaniewekrwii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny TAG! W większości moje odpowiedzi by się pokrywały z Twoimi, jedynie wolałabym znaleźć się w Śródziemiu :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnie pytanie rzeczywiście jest najlepsze. :-) Ciężko by mi było na nie odpowiedzieć. Chciałabym się znaleźć i w Hogwardzie, i w Śródziemiu, ale chyba jednak troszkę bardziej w tym drugim. Zamieszkałabym sobie w uroczej chatce Hobbita i wiodła błogie, spokojne życie. :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zauważyłam, że ta zabawa jest dość trudna. Ja bym miał problem z niektórymi wyborami.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadzam się, że lepsza jest słaba książka z wbijającym w fotel zakończeniem niż druga opcja ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Trudne te pytania są :)
  "Wolałbyś przeczytać niesamowitą książkę ze słabym zakończeniem czy słabą książkę z niesamowitym zakończeniem?" - ja bym chyba wybrała to pierwsze; bo całkiem możliwe, że przy słabej książce nie dotrwałabym do tego niesamowitego zakończenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zabierz mnie proszę ze sobą do Hogwartu!

  OdpowiedzUsuń
 11. Niektóre pytania są niezmiernie ciężkie! :D
  Do Hogwartu jadę z Tobą ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Genialny jest ten tag :D
  Rozumiem, ze mogę czuć się zaproszona do udziału :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Dlaczego tak rzadko robisz tagi? Naprawdę świetnie ci wychodzą. ;D ja bym wolała zapomnieć treści ulubionej książki jeszcze z innego powodu. Gdyby się nie znało tych złych książek nie doceniałoby się tych dobrych.

  Pozdrawiam
  blog--ksiazkoholiczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja bym chciała móc przeczytać Harryego Pottera i inne ulubione serie jeszcze raz, ale żeby towarzyszyły mi te same emocje, co za pierwszą lekturą. No i pobyt w Hogwarcie... <3

  Zapraszam do siebie
  http://to-read-or-not-to-read.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 15. Także wybrałabym słabą książkę z niesamowitym zakończeniem i Hogwart :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi naprawdę bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad :)
Staram się odpowiadać na wszystkie Wasze komentarze choćby taką oto uśmiechniętą buźką ";)", która oznacza, że dziękuję za komentarz i poświęcony czas ;)